Ігри видані у 2018 році

Обсуждение настолок. Выбор. Вопросы и ответы. События.
Ответить
dez-ire
Сообщения: 48
Зарегистрирован: Декабрь 2018

Ігри видані у 2018 році

Сообщение dez-ire » 29 дек 2018, 13:08

Оригінальй пост - https://goo.gl/K2yKq9

Рік добігає кінця і всі підбивають підсумки. Про свої досягнення ми нічого поки писати не будемо. Кому ж цікава кількість написаних статей чи відзнятих відео, та повна невдача з власним сайтом? Натомість, залюбки опишемо, що зробили українські видавництва та автори. Отож, заварюйте собі міцний чай та сідайте зручніше – з кожним роком галузь настільних ігор розвивається все більше, а значить наш огляд щороку стає довшим.

:meeple_green: IGames
Видавництво, що радує нас не тільки великою кількістю локалізацій, але й українськими іграми. Ще більш тепло на душі стає від того, що їхні настолки стають популярними за кордоном. Щоправда, деякі з них в Україну потрапляють значно пізніше ніж в інші країни.

:1: «Містеріум. Прихований мотив»
Українські гравці можуть більше не заздрити іноземцям, що придбали коробку з грою від компанії «Libbellud». Відтепер вітчизняні привиди також мають свою ширму! За нею можна приховувати не тільки особисті карти, а й сторінки роману, що почав писати гравець, надихаючись сюжетом гри. А якщо серйозно – доповнення додає ширму та нові карти снів. Завдяки їм досвідченим гравцям, що занадто швидко розкривають злочини, більше немає на що жалітись. В них з’являється нове завдання – довідатись мотив вбивці.

:2: «Містеріум. Полонений часу»
Ще одне невеличке доповнення для суперпопулярної гри «Містеріум». Містить нові картки: снів, для екстрасенсів і для привидів. І хоча в коробці немає особливих правил, вона все ж урізноманітнює гру, завдяки появі нових карт та пов’язаних з ними асоціацій.

:3: «Алі Баба»
Локалізація простої сімейної гри. За сюжетом, ви опиняєтесь в таємничій печері, наповненій скарбами. Ваші очі горять, а жадібність змушує хапати всі коштовності, що ви бачите. Але, варто спробувати також прислухатись до голосу розуму і збирати зі скарбів справжні антикварні колекції. За всі вдало поєднані дорогоцінності ви отримуєте переможні бали. Мета гри – отримати їх якнайбільше до того часу, як розбійники повернуться у печеру.

:4: «Наше море»
Локалізація масштабної стратегії для 3-5 гравців. В ній ви зможете очолити одну зі стародавніх імперій та спробувати призвести до її розквіту. Який шлях обрати: воєнний чи мирний, залежить від ваших уподобань і намірів сусідів. Та в будь-якому разі не забувайте використовувати фантастичні можливості стародавніх героїв.

:5: «Detective Club»
Новенька гра для вечірок, що буде до смаку фанатам «SpyFall» та «Діксіту». Гравці мають певні ролі й діють відповідно до них. Ведучий загадує якесь слово і викладає дві карти з асоціаціями до нього. Детективи знають слово і мають викрити Конспіратора, який перебуває в повному невіданні. Щоправда, всі по черзі мусять розігрувати по картці, що асоціюється зі загаданим словом, а значить Конспіратор може отримати достатньо натяків щоб не спалитися.

Изображение

:meeple_green: Bombat Game
Цього року видавництву вдалося надрукувати ігри для найрізноманітніших гравців: тут і новинки для дітей, і алко-гра для веселої компанії, й історична стратегія для більш спокійних настольщиків. Все – від українських авторів. До того ж якість компонентів з кожним роком стає все кращою, а ціни лишаються на дуже доступному рівні.

:1: «Діно Land»
Дитяча настільна гра із симпатичними динозавриками. Мета – нагодувати своє створіння смачнючими бананами, мандаринами та травичкою. Для цього буде потрібно і по полю добряче побігати й пошукати локації де вам посміхнеться вдача.

:2: «Діно Sport»
Ще одна весела гра з динозавриками. Цього разу тваринки займаються спортом, долають різноманітні перешкоди та намагаються якнайшвидше досягти фінішу. Окрім симпатичних пластикових фігурок динозаврів у грі з’явилися об’ємні кущі, бар’єри та трампліни, що не залишать жодну дитину байдужою. А правила можуть змінюватися в залежності від віку гравців від дуже простих до цікавих навіть дорослим.

:3: «Козацький похід»
Настільна гра на історичну тематику. Відчуйте себе в ролі славетного гетьмана, що віддає накази кошовим отаманам. Щоправда, підлеглі – не дуже слухняні та весь час намагаються перекрутити накази на свою користь.
Що ж, у такому випадку можна віддати їм гетьманську булаву і подивитись, чи до вподоби їм керування неслухняним козацтвом.

:4: «Градус»
Гра для компаній, що хочуть не просто пити за столом, а робити це із цікавими, відвертими, веселими, складними та обурюючими завданнями. В коробці ви знайдете декілька різних колод (жест як, рухай тілом, включи мозок, тощо). У свій хід учасник має виконати завдання й отримати за нього переможні бали або випити штрафну. Мета гри – гарно провести час і отримати 1000 балів. Досягти її складно, адже у свій хід можна витрачати бали на «спеціальне меню» - щоб зробити посиденьки ще приємнішими або змусити супротивників виконувати твої бажання. З такою грою будь-яке застілля може затягнутися до самого ранку.

Изображение

:meeple_green: FeelIndigo
Цього року видавництво не додало до свого каталогу жодної гри від українських авторів. Проте, вони попрацювали над локалізаціями, їх мало бути 5. Всі лаконічні, з простими правилами й великою стратегічною глибиною. Проте, деякі з них можна віднести до ігор-привидів, бо в магазинах їх знайти поки неможливо.

:1: «Чиказька біржа»
Дуельна гра, для майбутніх трейдерів. В ній маємо 9 стопок жетончиків, розташованих по колу. У свій хід гравець рухає міпла на 1-3 кроки. Потім обирає 2 жетони (попереду та позаду від фігурки), один лишає собі, а на інший понижує ціну. Всього в грі 6 видів товарів, і мета – зібрати собі ті, активи яких не падатимуть. При цьому вся інформація в грі – відкрита і кожний свій хід треба продумувати так, щоб і самому побільше заробити й опоненту нашкодити.

:2: «Докер»
Гарна гра для розвитку просторового мислення. Ваша мета, як працівника дока, розставити контейнери товару якнайкраще. Щоходу ви маєте кидати кубик, що визначає на скільки можна порухати контейнер. В якому напрямку: вверх чи вниз, на схід, захід чи південь… - визначаєте ви самі. Головне – не потрапити в пастки суперника, що намагатиметься заблокувати вам хід.

:3: «Окія»
Абстрактна гра з привабливими ілюстраціями. З першого погляду – це прості хрестики-нулики, на японський мотив. Але гра має певну особливість, що робить кожну партію неймовірно цікавою. Роблячи свій хід – ви обмежуєте опонентові вибір можливих ходів. Тому не забувайте продумати все наперед, та не ризикуйте даремно.

:4: «Відважні щури»
Проста, але цікава, карткова дуельна гра. Кожен з учасників має свою невеличку колоду. Щоходу з неї можна розіграти одну карту та порівняти її з картою суперника. Важливий не тільки номінал, а й особливі властивості, адже вони частенько визначають перемогу в ході. І якщо перші карти можуть викладатися навмання, то з кожною наступною все простіше прорахувати, що лишилося в суперника на руках та намагатись побудувати на цьому свою стратегію. Мета – виграти у цих невеличких суперечках 4 рази.

:5: «Кодові імена: Гра слів»
Файний паті-гейм, який давно став хітом за кордоном. Маємо дві команди, в кожної з яких свій капітан. На столі викладене поле з 25 різноманітних слів. Капітани мають карту-ключ, на якій позначені, де слова якої команди, де нейтральні та де слово-вбивця, що веде до програшу. У свій хід капітан може сказати лише одну асоціацію, та цифру (вона позначає на яку кількість слів натякає капітан). Завдання команди – розкумекати, що ж мав на увазі лідер та знайти правильні слова на полі. Та команда, яка першою відгадає всі свої слова – виграє.

Изображение

:meeple_green: Ігромаг
Протягом року цьому видавництву безліч разів ставили питання «Де картковий Жах Аркхему українською?». Він був анонсований ще у грудні 2017 року і дати виходу поступово зсувалися від «десь в серпні», до «в жовтні» і «ближче до нового року». Але 2019 вже майже настав, а цю українську локалізацію досі не видно на горизонті. Російською тим часом вже переклали не тільки базу, а й 7 доповнень.

:1: «Shadows: Amsterdam»
Цікавинкою є те, що українська локалізація з’явилася майже одночасно з іншими мовами. Це новенька гра від «Libbellud», ілюстрації до якої створювала також українська команда M81 Studio.
Настолка є коктейлем із «Діксіту», «Кодових імен» та «Містеріуму»:
Є дві команди з комісарами на чолі. Комісари мають спеціальну мапу на якій позначено де шукати докази, кому їх варто принести, та яких місць краще уникати. Вони по черзі за допомогою карт-підказок намагаються направити свої команди у вірному напрямку.
У грі є все, щоб стати новим популярним паті-геймом: і цікаве завдання для комісарів (адже вони можуть спілкуватися з командою тільки за допомогою карт) і велика взаємодія в середині команди (треба ж розгадати, на що саме натякає капітан) і суперництво між командами

:2: «CIV»
Локалізація нескладної карткової гри на розбудову власної цивілізації. Партія триває три епохи, під час яких гравці мають можливість розігрувати різноманітні карти та намагаються якнайвигідніше використати їх ефекти. Швидка, проста, можна (і потрібно!) впливати на карти інших гравців, тому трохи конфліктна гра.

:3: «Країна снів»
Ще одна гра на асоціації з гарненькими картинками (останніми роками їх стає дійсно багато). Краще підходить для великої компанії та дозволяє непогано розважитись під час партії. Один з гравців одягає маску для сну і готується до цікавих сновидінь. Всі інші – отримують карти з ролями. Перед учасниками відкривається карта сновидіння і вони мають називати по черзі асоціації, відповідно до своєї ролі (одні мають давати сплячому правильні підказки, інші – заплутувати, треті – слідкувати за рівновагою). Гравець в масці намагається відгадати картки. Весь цей весели безлад триває хвилину, а потім вже новий учасник готується до сну.

Изображение

:meeple_green: Така Мака
Новеньке українське видавництво, що минулого року видавало суперпрості ігри («Несміяка», «Мемка-мімка»), а цього – перейшло на більш серйозні.

:1: «Сіміно»
Логічна абстрактна гра з простими правилами. Проте, це зовсім не означає, що перемогти в досвідченого гравця буде легко.
На початку партії кожен з учасників отримує по 5 «доміношок». Гравці по черзі викладають свої плиточки на поле, так щоб вони мали хоча б один спільний колір. Також можна викласти плитку у другий, а то й у третій ряд, але тоді спів падіння по кольорах має бути повним. В кінці кожного ходу гравець добирає нову плиточку. Мета гри – першим викласти всі свої «доміношки» на поле.

:2: «Туманний острів»
Ще одна логічна, але вже не така абстрактна гра. Ви стаєте на чолі невеличкої армії звірят: у вашому загоні і вовки, і зайці, і круки і навіть ворожі шпигуни-щури. У свій хід можете виставити одного бійця на вільну клітинку на полі. Мета – утворити лінії з трьох, або більшої кількості, звірів і заробити за допомогою цього якомога переможних балів.
Гра була б занадто простою і схожою на звичайнісінькі хрестики-нулики, якби кожна істота не мала свої специфічні властивості. А ще, на стратегію впливає погода, що визначає у відкриту чи в закриту розташовуються армії.

Изображение

:meeple_green: Кілогеймс
Нарешті видавництво випустило гру українською (і правила і компоненти). Та ще й провели файну маркетингову компанію, щоб залучити до настільного дійства якомога більше новачків.

:1: «Бобот»
Кооперативна настільна гра за мотивами однойменного фільму. Гра допомагає відчути себе одним з героїв стрічки, що з усіх сил намагається врятувати світ. При цьому, навіть якщо ви фільм не бачили – грати все одне буде цікаво. Тим паче в настолці передбачено декілька рівнів складності, щоб і початківцям, і досвідченим гравцям вдалося цікаво провести час, рятуючи Землю від інопланетної навали та енергетичного апокаліпсиса.

Изображение

:meeple_green: Третя планета
Цього року видавництво ощасливило володарів українського «Манчкіну» всього одним невеличким доповненням. На своїй сторінці вони розкрили плани на 2019 рік. Це випуск одразу трьох коробок: продовження «Манчкін. Легенди», «Манчкін Стимпанк» і « Манчкін. Вархаммер 40К». Ми бажаємо «Третій планеті» наснаги для їх здійснення.

:1: «Манчкін. Нечиста Сила»
Це набір з трьох міні-доповнень по 15 карт в кожному. Всі смішні, об’єднані спільною моторошною тематикою та гарними жартами. Можна домішувати в різних комбінаціях до базового «Манчкіну».

Изображение

:meeple_green: Wanted Games
Цього року молоде інді-видавництво надрукувало свою першу гру та займалося її просуванням: за допомогою турнірів та участі у різних фестивалях. Про подальші плани видавництва поки нічого не відомо.

:1: «Гобліни проти гномів»
Редизайн «Саботера», що об’єднує одразу базову гру та доповнення до неї, з невеличкими відмінностями. За сюжетом ви належите до однієї з двох ворожих фракцій: гоблінів або гномів. Кожна з них має свої особисті цілі та риє величезне підземелля, щоб їх втілити. Цікавість гри в тому, що ви точно знаєте, що маєте союзників, але розпізнати їх серед учасників партії не так вже легко. Тому спілкуйтеся та прислуховуйтесь до інтуїції, щоб не зламати знаряддя праці своїм же товаришам.

Изображение

:meeple_green: YaGo
Новеньке видавництво, що засновано компанією KIDDISVIT та займається локалізацією популярних настільних ігор. В каталозі містить як звичні нам ігри, про які напишу більш детально, так і різноманітні механічні забавки на швидкість реакції та координацію(«Шалена сосиска», «Кулькоманія», «Викупай цуценя», «Швидконіжка», «Fire Quest», «Скажене відро»). Продаються більше в дитячих крамничках, а не в спеціалізованих магазинах настільних ігор.

:5: «Cortex Challenge», «Cortex Challenge 2», «Cortex Challenge Kids», «Cortex Challenge: Навколо світу», «Cortex 3 Aroma Challenge»
Серія настільних ігор на логіку та пам’ять. Ігровий процес доволі простий: якнайшвидше виконуй завдання та отримуй спеціальні фішки за правильні відповіді. Збери сет із фішок та виграй партію. Завдання різняться від коробки до коробки та діляться на різні категорії, що змушують і напружити пам’ять і продемонструвати швидкість реакції, і проявити кмітливість, а іноді й просто вгадати правильний варіант. Можуть використовуватись як дидактичні матеріали у навчанні.

:6: «Файні жирафи»
По суті простий «кинь-двинь», але в гарному оформленні. В цій дитячій грі кожен учасник отримує симпатичну фігурку жирафи. Гравці по черзі кидають кубик та рухають своїх тварин на кількість кроків, що випала. Опинившись на полі з ягодами згодовують їх жирафі (буквально!). Хто встиг нагодувати плямистого – отримує капелюшок та намагається якнайшвидше досягти фінішу.

Изображение

:meeple_red: Kikstarter
Цього року на Кікстартері було багацько українських проектів. Не всі з них виявилися успішними, але деякі зібрали потрібні кошти. Про них і напишу.

:1: «Deus lo Vult»
Стратегічна настільна гра з ілюстраціями в стилі Середньовіччя, що дуже і дуже страждає. В грі обіцяють глибоку стратегію, швидкий сетап та прості правила, мовно незалежні елементи та карти із гарними ілюстраціями. Побачити, наскільки все круто вийшло можна буде в березні 2019 року.

:2: «Verge Of War»
Варгейм із 28 міліметровими мініатюрками в оригінальному фантастичному всесвіті. Що про нього можна сказати? Мініатюрки, мініатюрки та ще раз мініатюрки. Всі ці пластикові скарби прибудуть до бекерів у березні 2019 року.

Изображение

:meeple_blue: Інші проекти
:2: Гра від українського автора Олександра Ушана – «SpyFall» продовжує підкорювати всесвіт. В цьому році були надруковані дві версії «SpyFall DS» та «SpyFall Машина часу». Це веселий паті-гейм, в якому гравці намагаються викрити шпигуна, а таємний агент пробує зрозуміти де він знаходиться. Все за допомогою таємничих питань та відповідей, які можуть дати досвідченому гравцю багато інформації.

:3: Інститут національної пам’яті видав свою другу гру – «УПА – відповідь нескореного народу», що ставить на меті популяризацію історії новітніми засобами. Гра розповсюджується безкоштовно, але доступна лише деяким організаціям. Тому такі прості смертні як ми ніколи не дізнаються наскільки вона нудна. Розробляли та друкували гру в колаборації з компанією «Гра-мандрівка», що «славиться» кинь-двинь іграми-вікторинами на українську тематику.

:4: Цього року невеличким накладом видана «Галичина 1918-1919. Стратегічна настільна гра». Це історична настолка, що поєднує в собі збір сетів карт, пересування по полю, розіграш карт дій, криваві війни за допомогою заздалегідь наданих наказів та різноманітні історичні події, що впливатимуть на всіх учасників партії. Яким саме чином? Ми не знаємо, адже видавці чомусь бояться викласти правила гри.

:5: На початку року з'явилася гра «Ботобатл». В ній ми в ігровій формі знайомимось із рослинами України, поясами в яких вони ростуть та різними чинниками що впливають на екологію. І все було б добре, якби не механіка, що один в один нагадує «Гвинт».

:6: Під новий рік в продажі з’явилися набори «BGTopi Box», що містять «унікальну настільну гру» «Ука! Чака!». Складається з карт істот, папірчиків грошей та 3D окулярів. Ігровий процес досить простий. На початку партії всі учасники мають по 8 карт. У свій хід гравець має скинути 1 карту у відбій та добрати нову. Також він може обміняти сет із трьох зібраних карт на гроші, по номіналу. Таким чином гра продовжується до поки не скінчиться колода. Хто зібрав найбільше грошей – виграв.

Изображение

:thumbs-down: Також, протягом року з'явилася велика кількість підробок, які деякі магазини зухвало називають «аналогами настільних ігор» і спокійнісінько виставляють у продаж. Будьте пильними та не підтримуйте піратів.

Якщо ви відчуваєте ностальгію і хочете прочитати підсумки минулого і позаминулого року – не будемо вас зупиняти. Навіть посиланнями поділимось.
2016 рік -
2017 рік -

Якщо ви помітили, що я забула якусь цікавинку, видану у 2018 році, обов'язково напишіть про це в коментарях. :heart:

Іванченко Ольга, бллог «Теорія гри»

dez-ire
Сообщения: 48
Зарегистрирован: Декабрь 2018

Re: Ігри видані у 2018 році

Сообщение dez-ire » 29 дек 2018, 13:14

❌ UPD. Доповнення "Містеріум. Полонений часу" було видано у 2017 році.

Аватара пользователя
Spiel
Сообщения: 432
Зарегистрирован: Апрель 2017
Откуда: Киев

Re: Ігри видані у 2018 році

Сообщение Spiel » 29 дек 2018, 16:29

Спасибо! Даже немного стыдно, что до этой статьи половина из изданных у нас игр были мне неизвестны.

Ответить